بررسی آمار حوادث رانندگی و آنالیز علل آن در شهریورماه امسال

بررسی آمار حوادث رانندگی و آنالیز علل آن در شهریورماه امسال

43 درصد از تصادفات منجر به فوت در شهریورماه امسال به خاطر عدم توجه به جلو بوده و ۱۷ درصد نیز ناشی از سرعت غیر مجاز، انحراف به چپ و خستگی و خواب آلودگی راننده نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
به گزارش  سایت تحلیلی-خبری آیین به نقل از ایسنا، کنترل ویژه مسیرهای روستایی و ناوگان حمل و نقل عمومی، اعلام بیشترین علل وقوع حوادث رانندگی، بیان خط قرمزهای پلیس در طرح ترافیک تابستانه، فعالیت 15 هزار راهور محله در روستاها و ... از مهم‌ترین سخنان رئیس پلیس راهور ناجا بود.
 
 سردار تقی مهری صبح امروز در حاشیه جلسه هماهنگی طرح‌های ترافیکی جاده‌ها اظهار کرد: طرح تابستانه پلیس تا چهارم مهرماه ادامه داد و لازم است که با توجه به اینکه در روزهای پایانی تابستان شاهد افزایش سفرها هستیم، دستگاه‌های مسئول نیز اقدامات کنترلی خود را در این زمینه تشدید کنند.
 
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در این جلسه نقاط ضعف طرح‌های قبلی بررسی و آسیب شناسی شد، گفت: رفع نقاط حادثه خیز، کنترل رانندگان به ویژه رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی، کنترل تخلفات حادثه ساز و ... از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.
 
43 درصد جان باختگان حوادث 10 روز گذشته به علت بی توجهی به جلو بوده است
 
مهری با اشاره به بررسی آمار حوادث رانندگی و آنالیز علل آن در شهریورماه امسال اظهار کرد: 43 درصد از تصادفات منجر به فوت در شهریورماه امسال به خاطر عدم توجه به جلو بوده و 17 درصد نیز ناشی از سرعت غیر مجاز، انحراف به چپ و خستگی و خواب آلودگی راننده نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
 
وی با بیان اینکه خستگی و خواب آلودگی منجر به عدم توجه به جلو می‌شود، گفت: در سال گذشته 40 درصد از تصادفات به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به علت خستگی و خواب آلودگی راننده بوده به همین دلیل توصیه همیشگی ما به رانندگان این است که به ازای هر یک ساعت و نیم تا دو ساعت رانندگی، حداقل 15 دقیقه در حاشیه امن راه توقف کرده و سپس ادامه مسیر دهند.
 
مهری، تجاوز به چپ، سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز و تردد از شانه خاکی را جزو خطوط قرمز پلیس در روزهای باقیمانده از طرح تابستانه اعلام کرد و گفت: به کلیه ماموران‌مان اعلام کرده‌ایم که با تخلفات حادثه‌ساز بدون اغماض برخورد کنند و همچنین طبق قانون این اختیار به پلیس داده شده که وسایل نقلیه دارای دو تخلف حادثه ساز به مدت 72 ساعت توقیف شود.دانلود فایل پیوستی
سایت آئین